Archiwum

Wydarzenia w roku szkolnym 2015/2016

 

Lato w mieście

         Rozpoczęły się długo wyczekiwane przez uczniów i nauczycieli wakacje. Jednak żeby nie był to czas spędzony przed ekranem komputera, szkoła, jak co roku, wyszła z inicjatywą zorganizowania pierwszego tygodnia wypoczynku dla dzieci w różnych ciekawych miejscach.

         Od poniedziałku do czwartku trwały zajęcia, które gromadziły uczniów na wspólnej zabawie i wypoczynku. W poniedziałek zajęcia w terenie prowadzili przyrodnicy, wtorek to dzień spędzony w ośrodku geologiczno-ekologicznym Geosfera Jaworzno. Środa miała charakter kulinarny, dzieci pojechały do fabryki Danone w Bieruniu. Mogły obejrzeć halę produkcyjną, proces transportu serków do różnych części kraju. Jednaj najbardziej spodobał się wszystkim moment, kiedy każdy mógł zrobić swój własny serek oraz sfotografować się 
z dobrze znanym wszystkim Małym Głodem. W czwartek wszyscy pojechali do kina na bajkę „Gdzie jest Dori” oraz do restauracji McDonald’s na lody.

         Całą akcję zakończyła loteria z nagrodami, każde dziecko otrzymało drobny upominek. Mamy nadzieję, że wszystkim podobał się pierwszy tydzień wakacji spędzony w przeróżnych, ciekawych miejscach.

Wakacje w szkole

W fabryce Danonków

W świecie dinozaurów

 


 

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

          "Spójrz jak szybko minęły nam lata te" śpiewali uczniowie klasy szóstej, żegnający rok szkolny 2015/2016.

          Uroczysta akademia w dniu 24 czerwca zgromadziła na szkolnym korytarzu nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Były występy pełne wspomnień i związanych z nimi emocji, prezentacja pożegnalna klasy VI oraz pamiątkowe drobiazgi od dzieci z klasy V, które już od września będą nasjstarszymi uczniami w szkole.

         Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, niech będą wypełnione przygodą, słońcem i słodkim lenistwem. Za naszych absolwentów – przyszlych gimnazjalistów trzymamy kciuki i życzymy im powodzenia!


Zakończenie Roku Szkolnego

 


 

 Zdjęcia uczniów z różnych konkursów

Zdjęcia z konkursów

Konkurs o Noblistach

 


 

Uczniowie na zajęciach w Małej strażnicy

         Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dniach 21, 22 i 23 czerwca w zajęciach prowadzonych przez instruktorów Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach Szopienicach.

         Poznali wyposażenie wozu strażackiego, uczestniczyli w zajęciach
z udzielania pierwszej pomocy, a także ćwiczyli wzywanie pomocy dzwoniąc pod numer 998 lub 112. Na zakończenie obejrzeli filmy z przeprowadzanych akcji ćwiczeniowych przez strażaków.

         Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta na zajęciach przyda się każdemu uczniowi, jeżeli kiedykolwiek będzie świadkiem wypadku, pożaru lub innego zdarzenia, które będzie wymagało udzielenia pomocy lub jej wezwania.

Straż

 


 

Finał projektu Młody Obywatel na sportowo – wycieczka uczniów SP 11 do Ojcowskiego Parku Narodowego

          20 czerwca grupa uczniów z klas IV, V iVI, która jesienią 2015 r. realziowała projekt "Młody Obywatel na sportowo", wyjechała na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Projekt miał na celu odświeżenie starych gier i zabaw oraz zachęcenie do wspólnej zabawy pozostałych dzieci.

         Uczniowie podziwiali urokliwą Dolinę Sąspówki i Dolinę Prądnika, przeszli przez Bramę Krakowską, obejrzeli ruiny zamku w Ojcowie, pozowali do zdjęć pod słynną Maczugą Herkulesa oraz na tarasie widokowym zamku w Pieskowej Skale.

         Wycieczkę zakończono pieczeniem kielbasek oraz rozdaniem dyplomów dla uczestników  i realizatorów projektu. Oczywiście nie mogło obejść się bez gier i zabaw takich jak ciuciubabka i gra w chowanego.

Projekt

 


 

Królowa SP nr 11 na uroczystościach w Krakowie

          Patronka naszej szkoły, św. Jadwiga, to postać, która swoim krótkim życiem pokazała, jak żyć godnie, postępować szlachetnie, być otwartym na drugiego człowieka.

          8 czerwca w Krakowie w rocznicę kanonizacji, odbywają się uroczystości upamiętniające tę wybitną postać. Stałym elementem tych wydarzeń jest Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół Jadwiżańskich oraz wybory Królowej Roku. SP nr 11 reprezentowała uczennica klasy V Katarzyna Secemska. Kandydatka musiała zaprezentować się oraz posiadać szczegółową wiedzę na temat życia Jadwigi.

          Kasia otrzymała tytuł Królowej Życzliwości i będzie "miłościwie panować" w szkole przez kolejny rok szkolny 2016/2017.

Królowa

 


 

Święto Szkoły

          8 czerwca nasza placówka obchodzi święto szkoły. Tego dnia nie odbywają się lekcje, w zamian organizowane są różne wyjazdy, wycieczki, zajęcia na świeżym powietrzu.

          Klasa IV i VI wraz z nauczycielami udała się Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Uczniowie rozwiązywali różne zadania na łonie natury, zagrali nawet w krótką grę terenową. Pobyt na świeżym powietrzu zaostrzył wszystkim apetyt, dlatego dzieci z ochotą piekły kiełbaski przy ognisku. Później bawiły się na ogromnym placu zabaw.

           Klasa V pojechała tego dnia do Multikina w Katowicach na flm pt. "Księga dżungli" oraz do restauracji McDonald's.

           Młodsi uczniowie uczestniczli w zajęciach, na których poznawali dzieje patronki szkoły – św. Jadwigi.

           Wszyscy uczniowie, zarówno ci starsi, jak i młodsi, aktywnie i ciekawie świętowali.

Mikołów

 


 

Dzień Dziecka w CMP w Mysłowicach

Dzień Dziecka

 


 

Strefa kibica

        Wielu ludzi żyje Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej. Kibice z całego kontynentu gromadzą się na stadionach we Francji, ale także w tzw. strefach kibica.

        Uczniowie V klasy postanowili taką właśnie strefę kibicowania zorganizować w szkole. 13 czerwca chętni uczniowie zaopatrzeni w napoje, przekąski i dobry humor, zgromadzili się przed telewziorem, aby wspólnie oglądać mecz Hiszpania – Czechy. Całe to sportowe przedsięwzięcie odbywało się pod czujnym okiem nauczycieli.

        Były głośne śpiewy, były ogromne emocje, ale przede wszystkim była świetna zabawa!

 


 

TO WSZYSTKO DLA NASZYCH RODZICÓW.... - spotkanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3

         24 maja pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią Natalią Łosin z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Mysłowicach zaprosili Rodziców, aby pochwalić się tym, czego nauczyli się w ciągu całego roku.
W wierszach i piosenkach zaprezentowali swoje umiejętności. Uczniowie grali na instrumentach oraz tańczyli, a wszystko to dla najukochańszych Rodziców. Nie zabrakło też życzeń dla Mam i Tatusiów, zarówno tych mówionych i śpiewanych, gdyż już niedługo obchodzić będziemy ich święta. Na zakończenie goście zostali obdarowani prezentami -  własnoręcznie robionymi przez ich pociechy. Wszyscy bawili się doskonale, a uśmiech na twarzach Rodziców jak i dzieci był tego dowodem.

Spotkanie

 



28 maja 2016 roku na terenie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbył się finał czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Eksperyment Łańcuchowy". Konkurs kolejny raz cieszył się dużym zainteresowaniem, w tym roku zrzeszając ponad 60 drużyn z całej Polski. W trakcie finału można było zobaczyć gotowe urządzenia połączone w cztery odrębne łańcuchy.

Organizatorami konkursu byli studenci Koła Naukowego Biofizyki Molekularnej i Fizyki Medycznej oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wydarzenie to patronatem honorowym objęli:

  • Józef Pilch – Wojewoda Małopolski
  • Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego
  • prof. dr hab. Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa
  • prof. dr hab. med. Wojciech Nowak – Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska – Macukow – Prezes Polskiego TowarzystwaFizycznego.

Historia konkursu „Eksperyment Łańcuchowy” rozpoczęła się w 2005 roku w Słowenii. Od tego czasu konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród tamtejszych dzieci i młodzieży, rokrocznie angażując ponad 50 drużyn. Dzięki porozumieniu studentów Instytutu Fizyki UJ oraz organizatorów słoweńskiej edycji, od 2013 roku konkurs odbywa się także w Polsce!

Idea konkursu jest bardzo prosta: uczestnicy pracując w grupach mają za zadanie zbudować urządzenie o wymiarach nie przekraczających ławki szkolnej, którego działanie rozpoczyna się z chwilą otrzymania kulki od urządzenia poprzedzającego, kończy zaś przekazaniem jej urządzeniu następnemu. Pomiędzy tymi punktami, w czasie nie dłuższym niż 120 sekund, kulka (bądź kulki, ich ilość jest nieograniczona) ma wykorzystać/wywołać jak najwięcej zjawisk fizycznych.

„Eksperyment Łańcuchowy” jest konkursem nie tylko dla osób interesujących się fizyką. Od uczestników wymagana jest konkretna wiedza, kreatywność, umiejętność majsterkowania i chęć nauki poprzez zabawę! Urządzenia do łańcucha nie da się zbudować w oparciu o wzory – trzeba sprawdzić, jak teoria działa w praktyce. Napotykane trudności tylko pomagają nam w konstruowaniu ciekawszych urządzeń.

W „Eksperymencie Łańcuchowym”, po raz pierwszy w tym roku, brali udział uczniowie V klasy naszej szkoły - Leonard Kocur i Kamil Warczek. Wystąpili oni w kategorii rodzinnej razem ze swoimi ojcami. Urządzenie, które prezentowali na imprezie uniwersyteckiej sami wymyślili i w większości sami wykonali, a efekty mogli podziwiać nie tylko uczestnicy „Eksperymentu Łańcuchowego” ale również uczniowie i pracownicy naszej szkoły.









notatka oraz zdjęcia udostępnione zostały przez rodziców uczniów

 


 

Konstytycja 3 Maja

         4 maja 2016 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 225 – tej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-ego Maja.

         Uczniowie klasy VI krótką inscenizacją pokazali swoim młodszym kolegom i koleżankom scenki obrazujące wydarzenia z 1791 roku. Recytowano wiersze oraz śpiewano piosenki.

         3 maja 2016 r. w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach, odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. Uczniowie klasy VI: Emilia Dominik, Wiktoria Przegendza i Józef Walorski reprezentowali szkołę jako poczet sztandarowy. Wraz z innymi przedstawicielami mysłowickich szkół, odwiedzono miejsca pamięci w naszym mieście i złożono kwiaty.

Zdjęcia

 


 

Dzień Ziemi

Zdjęcia

 


 

Rozstrzygnięto OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY  " Najgryfniejszo izba regionalno"

W dniu 21 kwietnia w Muzeum Miasta Mysłowice podczas muzealnego czwartku podsumowano Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Najgryfniejszo izba regionalno", którego to nasza placówka była pomysłodawca i współorganizatorem.

Miejsce I - ZSzP nr 3 z Mysłowic
MIEJSCE I- Gimnazjum nr 9 z Bytomia
Miejsce II - SP nr 2 z Krakowa
MIEJSCE II- SP 17 z Świetochłowic
miejsce III - SP nr 15 z Mysłowic

WYRÓŻNIENIA:
SP 118 z Wrocławia
SP 1 z Legnicy

http://itvm.pl/index.php/kultura-3/item/6451-nagrodzono-najgryfniejsze-izby-regionalne

 


 

Klasa IV na …autostradzie dźwięku

Uczniowie klasy IV wraz z opiekunami, Panią Agnieszką Rabicką i Klaudią Widerą, udali się do Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na wystawę „Autostrada dźwięku”.

Dzieci poznawały zagadnienia poświęcone dźwiękowi i akustyce, wzięły udział w widowiskowych eksperymentach, które odpowiadały na pytania: Czy można zobaczyć falę dźwiękową? Jak malować dźwiękiem? Po co nam dwoje uszu? Co to jest kopuła szeptów?

Okazało się, że interaktywne eksponaty zachwyciły uczniów do tego stopnia, że z żalem opuszczali wystawę.

 

Więcej zdjęć z wystawy

 

Wyjazd klas I-III do kina

Wyjazd klasy V i VI do Muzeum Misyjnego w Mysłowicach

Muzeum Miasta Mysłowice - kl. VI

10 lutego 2016 r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Górską oraz Panią Klaudią Widerą udali się do Muzeum Miasta Mysłowice.

Szóstoklasiści poznali historię miasta od czasów najdawniejszych do współczesnych. Usłyszeli ciekawe informacje o tzw. Trójkącie Trzech Cesarzy, wysłuchali historii powstań śląskich oraz… popularnych piosenek grupy Myslowitz. Podziwiali rzadkie eksponaty, mierzyli wojskowe nakrycia głowy i sprawdzali jak działała „zmywarka” w tradycyjnej śląskiej kuchni.

Na pamiątkę wizyty w muzeum każdy otrzymał pocztówki, które można było samemu opieczętować.

 

Walentynki

Przedstawieniem krótkiej legendy, przybliżającej postać biskupa Walentego, uczniowie klasy V rozpoczęli akademię z okazji Dnia Zakochanych.

W wierszach i piosenkach mogliśmy posłuchać o miłości szczęśliwej, prawdziwej, ale też niespełnionej i bez wzajemności.

Na zakończenie uczniowie zaprezentowali powiedzenia, stare prawdy ludowe oraz kawały o miłości. Następnie rozdano kartki walentynkowe, które były gromadzone do specjalnej skrzynki już od tygodnia.

 Więcej zdjęć

 

O bezpieczeństwie podczas ferii zimowych słów kilka…

Przed rozpoczęciem zimowych ferii do naszej szkoły przyjechali funkcjonariusze straży pożarnej i straży miejskiej.

Odbyły się prelekcje poruszające szeroko pojęte zagadnienie bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku.

Uczniowie z uwagą słuchali ważnych informacji na temat zagrożeń i sposobów właściwego reagowania i zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych.

 

Dzień otwarty

Nasza szkoła po raz kolejny otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym 2016/2017 rozpoczną edukację w szkole podstawowej.

Zapoznanie rodziców oraz pierwszoklasistów ze szkołą rozpoczęło przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy II a zatytułowane „Dwunastu braci”. Następnie dzieci wraz z rodzicami mogły obejrzeć poszczególne sale, a w każdej czekała niespodzianka. Ćwiczenia przy tablicy multimedialnej, doświadczenia przyrodnicze, gry i zabawy ruchowe oraz słodki poczęstunek.

Mamy nadzieję, że Dzień otwarty spełnił oczekiwania rodziców, a przede wszystkim dzieci, które miejmy nadzieję, zawitają do nas we wrześniu jako pierwszoklasiści.

Więcej zdjęć

-Dzień Babci i Dziadka - Powiedzenie „Pan Bóg nie może być wszędzie, dlatego stworzył Babcię i Dziadka”, staje się coraz bardziej popularne. To właśnie Babcia z Dziadkiem poświęcają wnukom swój czas, opiekując się nimi pod nieobecność rodziców.Swoją wdzięczność za tę opiekę, a także za miłość, cierpliwość i pomocną dłoń okazywali uczniowie naszej szkoły podczas akademii. Pierwsza odbyła się 25 stycznia, wtedy to uczniowie klas I i II przedstawili swój bogaty program artystyczny. Kolejne występy w dniu 28 stycznia należały już do uczniów klas III-VI. Oni także wierszem i piosenką składali Babciom i Dziadkom podziękowania i życzenia. Zaproszeni goście, po zakończonych występach, otrzymali od swoich wnuków własnoręcznie wykonane upominki.

 

-Żywa lekcja historii z Bractwem Rycerskim Kerin- 29 stycznia do naszej szkoły zawitali niezwykli goście - rycerze z Bractwa Rycerskiego Kerin. Przybyli, aby przedstawić dzieciom historię Mieszka I, Wikingów i dawnych Słowian. Uczniowie poznali wierzenia i zwyczaje słowiańskie. Usłyszeli o podbojach Mieszka I, podziwiali uzbrojenie używane przez Słowian i Wikingów. Mogli zobaczyć scenkę ślubu Mieszka I i Dobrawy oraz chrztu Polski. Co więcej, to sami uczniowie występowali w poszczególnych etapach pokazu. Na zakończenie wszyscy byli świadkami walki na miecze. Lekcja podobała się dzieciom, nawet młodsi uczniowie, którzy dopiero w czwartej klasie zetkną się z przedmiotem historia i społeczeństwo, byli pod ogromnym wrażeniem.

 

-Zajęcia otwarte kl II a- 29 stycznia 2016 r. o godzinie 17.00 w naszej szkole miało miejsce spotkanie integracyjne uczniów klasy IIa i ich rodziców.

Klasa pod kierunkiem wychowawcy Małgorzaty Capały przygotowała przedstawienie pt. „Dwunastu braci”. Uczniowie wcielili się w role dwunastu miesięcy oraz Nowego Roku. Uczniowie swoimi popisami artystycznymi zauroczyli rodziców oraz zaproszoną Panią Dyrektor Katarzynę Ługowską. Po występie odbyły się zajęcia plastyczne rodziców z dziećmi w grupach. Zadaniem było ozdobienie drzew odpowiednio do konkretnej pory roku. Po prezentacji prac i wspólnym poczęstunku nastąpiło podsumowanie przez wychowawcę I semestru nauki. W tym dniu dzieci i rodzice mogli trochę inaczej niż zwykle, spędzić czas w szkole. Podczas takich zajęć jest czas na rozmowy, wspólną zabawę, integrację rodziców, obserwację zachowania swojej pociechy w grupie oraz zaprezentowanie rodzicom umiejętności i talentów dziecka.

 

-Jasełka dla rodziców klasy 3


-Jasełka dla rodziców klasy 2 b- Święta , święta i .......... po świętach. „Jasełka '' cieszą się popularnością wśród dzieci i dorosłych nie tylko w czasie świąt. 20 stycznia w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3, nawiązując do tradycji świątecznych, uczniowie klasy 2 b w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i aniołki. Nie zabrakło mrocznych bohaterów – diabełków i Lucyfera. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Nad całym scenariuszem czuwała wychowawczyni - pani Katarzyna Sromek. Wszyscy widzowie, którzy mieli okazję oglądać „Jasełka”, poddali się nastrojowej chwili. Blask gwiazdy betlejemskiej w przyćmionej sali, melodie kolęd granych, śpiew aktorów, wywołują wspomnienia z dzieciństwa, skłaniają do refleksji. Zaproszeni rodzice nagrodzili występ gromkimi brawami. Po występach odbyły się warsztaty plastyczne, tym razem w nastroju karnawałowym. Uczniowie wraz z rodzicami ubierali bałwanki w zaprojektowane z bibuły stroje karnawałowe.

-„Ruda tańczy jak szalona” w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3- Karnawał to czas wspaniałej i radosnej zabawy. W środę 20 stycznia 2016r. o godzinie 16.00 w naszej szkole odbył się BAL KARNAWAŁOWY, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-III . W ten dzień korytarz zamienił się w salę balową, a uczniowie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach wykonanych przez rodziców lub wypożyczonych specjalnie na tą okazję. Na balu można było spotkać księżniczki, diabełka, piratów, wampirów, czarownice, wojowników i bohaterów typu Spider-Man, Batman oraz postacie zwierzęce. Oczywiście nie zabrakło strażników prawa - policjantów, którym towarzyszyli żołnierze. Zabawę poprowadził profesjonalny wodzirej, który umilał całą zabawę przy dźwiękach największych przebojów. Dzieci w karnawałowych strojach brały udział w różnych konkursach i zabawach. W czasie balu pan fotograf wykonał pamiątkowe zdjęcia uwieczniające piękne stroje dzieci. Na holu podczas pląsów robiło się kolorowo. Wszyscy bawili się wesoło, na twarzach pojawiał się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia.

 

-Bal przebierańców - klasy IV - VI- 13 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbył się bal przebierańców. Uczniowie przybyli na zabawę w ciekawych strojach, które w większości zostały przez nich własnoręcznie przygotowane. Tak więc na szkolnym korytarzu, gdzie odbywała się zabawa, można było spotkać kowboja, rycerza, postacie z filmu „Gwiezdne wojny” czy piosenkarki z lat 80-tych. Odbył się także konkurs na najlepsze przebranie. Z inicjatywy Rady Samorządu Uczniowskiego, za zgodą Pani Dyrektor Katarzyny Ługowskiej oraz Grona Pedagogicznego zwycięzca konkursu zyskiwał nagrodę – zwolnienie od odpowiedzi ustnej przez okres tygodnia. Zwycięzcą został uczeń klasy VI Józef Walorski, który przebrał się za rycerza średniowiecznego.

 

 

-Promocja książki „Obóz pracy w Mysłowicach w latach 1945-1946”- 7 stycznia 2016 r. w Muzeum Miasta Mysłowice odbyła się promocja książki pt. „Obóz pracy w Mysłowicach w latach 1945-1946”. Dwoje reprezentantów klasy szóstej: Bartłomiej Dera oraz Emilia Dominik również uczestniczyli w tym wydarzeniu. Uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu Pana Sebastiana Rosenbauma, pracownika oddziału IPN w Katowicach, na temat obozów pracy i obozów koncentracyjnych działających w czasie II wojny światowej oraz tuż po jej zakończeniu. Po prelekcji można było zadawać pytania oraz odebrać egzemplarze książki do szkolnej biblioteki.

 

-Jasełka- „(…) W dzień Wigilii dookoła odświętny już nastrój, a ten nastrój się udziela i ludziom i miastu.” Szczególny nastrój świąteczny towarzyszył uczniom i nauczycielom naszej szkoły podczas uroczystej Wigilii. Najpierw każda klasa wraz z wychowawcą świętowała we własnym gronie. Następnie uczniowie i nauczyciele wspólnie dzielili się opłatkiem i składali sobie świąteczne życzenia. Cała społeczność szkolna wzięła udział w Jasełkach.

 

 

-Królewskie serca-   Tradycją szkoły jest akcja „Królewskie serca”, podczas której gromadzone są słodycze, środki czystości, zabawki oraz żywność z długim terminem przydatności. Wszystkie te dary co roku przekazywane są chorym dzieciom, które mieszkają w okolicy, tym razem podarunki trafiły do trzech rodzin.

-Wyjazd klasy V   -Dnia 17.12 część klasy V wraz z p. Tomaszem Olejko i p. Martą Polańską-Chrząszcz wybrała się na warsztat zatytułowany "Christmas Time - Celebrations in the U.S.". Warsztat dotyczył Świąt Bożego Narodzenia w Stanach Zjednoczonych i odbył się w Katowicach, w hotelu Senator.

- Dla tych, którzy nie potrafią się skarżyć na swój los- Na przełomie listopada i grudnia Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała zbiórkę żywności dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Mysłowicach. Przez kilka tygodni trwała zbiórka nie tylko karmy, ale także zabawek, ciepłych koców. Udało się zebrać pokaźną ilość smakołyków. Akcję poparła i promowała również Pani Dyrektor Katarzyna Ługowska, która na lekcjach plastyki nauczyła dzieci, w jaki sposób naszkicować psy. Powstała więc mała galeria prac, która zachęcała do pomagania schronisku.

- Koncert kolęd oraz jarmark świąteczny- Grudzień – miesiąc kojarzony głównie z zimową aurą, świętami Bożego Narodzenia i kolędowaniem. Zwłaszcza okres przedświąteczny to czas organizowania jarmarków czy spotkań opłatkowych.

13 grudnia w naszej dzielnicy odbył się jarmark świąteczny, który zgromadził wielu wystawców prezentujących swoje wyroby. W takim dniu nie mogło zabraknąć również kolęd i pastorałek, które zaśpiewane zostały przez szkolny zespół regionalny „Laryszoki”. 15 grudnia w naszej szkole miał miejsce koncert kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży należących do Stowarzyszenia Ognisk Edukacyjno-Artystycznych „Amadeusz”. Naszą szkołę reprezentowali: Waldemar Kocur z klasy I, Oliwier Segieta z klasy III, Karolina Sobczyk z klasy IV oraz Leonard Kocur z klasy V.

 

-Teatr klasa 1 a i 1 b „BIEGNIJCIE DO SZOPKI” - 18 grudnia 2015r. uczniowie klas wraz z wychowawcami uczestniczyli w spektaklu Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach „BIEGNIJCIE DO SZOPKI”. Przedstawienie zrealizowane w konwencji widowiska kolędowego, z charakterystycznymi dla tego gatunku postaciami Diabła, Anioła, Heroda czy Śmierci, wykorzystuje tradycyjne obrzędy związane ze świętami Bożego Narodzenia. Jak na tego typu inscenizację przystało, przenikają się w niej dwa plany sceniczne – aktorski i lalkowy, przy czym animacja odbywa się na oczach widzów. Uniwersalność tematu i szopkowa poetyka spektaklu zachęcają do jego obejrzenia nie tylko dzieci, ale i dorosłych widzów. Tym bardziej, że właśnie do nich autor adresuje wiele zabawnych podtekstów i refleksji, przeplatając konwencje, bawiąc się cytatami zaczerpniętymi z klasyki i współczesnego języka, zapraszając do intelektualnej gry w znaczenia. Przedstawienie było bardzo ciekawe, wszyscy uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni.

-Teatr to magiczne miejsce, a my znów mieliśmy okazję się o tym przekonać. - Dnia 16 grudnia 2015r. uczniowie klasy 2a, 2b i 3 pod opieką wychowawców uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt.: „Tylko jeden dzień” autorstwa Martina Baltscheita. Sztuka miała miejsce w Teatrze Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Świetne tempo, znakomite dialogi, zabawne sytuacje oraz nieoczekiwane zwroty akcji spowodowały, że inscenizacja była niezwykle atrakcyjna dla dzieci. Przedstawienia bawiło dzieci, ale równocześnie swą tematyką oswoiło niełatwy problem odejścia, żalu i godzenia się ze stratą bliskiej osoby. Główną bohaterką sztuki jest bowiem zabawna, pełna energii muszka- Jętka Jednodniówka. Przytłumione światło, prawdziwa scena, dekoracje wreszcie sami aktorzy sprawiły, że dzieci bez reszty zatraciły się we wspaniałej atmosferze teatru i z chęcią tam powrócą.

-Zajęcia z dietetykiem

-Szkolne koło PCK- W szkole swoją działalność rozwinęło szkolne koło PCK, które prowadzą Panie: Anna Kalinowska-Góra i Katarzyna Sromek. Przez cały grudzień trwała zbiórka odzieży, obuwia i zabawek dla potrzebujących.

- Barbórka-Barbórka to tradycyjne, górnicze święto, które nie mogło zostać pominięte w kalendarzu imprez organizowanych przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3. Tegoroczne obchody Dnia Górnika urządzono w Mysłowickim Ośrodku Kultury w Mysłowicach Brzezince. Przedstawienie rozpoczęło odśpiewanie hymnu górniczego, następnie wszystkich zebranych gości – górników i Barbary, przywitały Pani Dyrektor Katarzyna Ługowska oraz Pani Wicedyrektor Edyta Szyja. Później scena należała do dzieci. Najpierw wystąpiły przedszkolaki, które przepięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Następnie swoje przedstawienie i koncert zaprezentowali uczniowie szkoły podstawowej. Na zakończenie widzowie obejrzeli krótką, humorystyczną scenkę ukazującą przygotowania do świętowania Barbórki w pewnej śląskiej rodzinie. Widowisko podobało się zgromadzonym gościom, o czym świadczyły długie i głośne brawa oraz słowa uznania.

 

-Mikołajki- 7 grudnia w naszej szkole odbył się krótki apel mikołajkowy przygotowany przez klasę V. Uczniowie tego dnia byli ubrani na czerwono lub zakładali na głowę mikołajkowe czapeczki. Wierszami, nawoływaniami zapraszały w szkolne progi Mikołaja, który w końcu pojawił się i razem ze swoimi pomocnicami rozdał dzieciom słodkie upominki.

- Projekt "Anioły z jednym skrzydłam- W projekcie udział wzięli uczniowie klasy IV wraz z rodzicami, którzy pod opieką artysty plastyka Pani Moniki Kieromin-Zając oraz wychowawcy Pani Agnieszki Rabickiej, tworzyli przepiękne ozdoby świąteczne, dochód z ich sprzedaży został przekazany dziewczynkom chorym na mukowiscydozę.

 

 

- Wycieczka do fabryki bombek- 28 listopada 2015r. uczniowie klas II-III wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do fabryki bombek "Decora" w Miechowie. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje bombka – ozdoba choinkowa. Obserwowały cały proces jej powstawania od dmuchania poprzez srebrzenie, malowanie i zdobienie aż do specjalistycznego pakowania. Z wielkim zainteresowaniem oglądały wydmuchiwanie, posrebrzanie, "kąpiel",suszenie, malowanie i pakowanie bombek. Zobaczyły też, ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga wykonanie jednej ozdoby. Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach plastycznych, w czasie których własnoręcznie ozdabiali i malowali bombki. Takie malowanie własnej bombki było dla każdego ucznia fascynującym zadaniem.

-Andrzejki- Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami klas zorganizowali andrzejkowe gry, zabawy oraz wróżby. Dzieci z klas IV – VI bawiły się także podczas andrzejkowej dyskoteki.

-Młody Obywatel na sportowo-W bieżącym roku szkolnym klasy IV i VI oraz chętni uczniowie z klasy V biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Młody Obywatel na sportowo”. Jak sama nazwa wskazuje tematyka dotyczy szeroko pojętej aktywności fizycznej.Grupa projektowa wraz z opiekunem zdecydowała się na temat „Kronika sportowa”. Uczniowie przypominali sobie dawne gry i zabawy poprzez organizowanie rozgrywek pomiędzy sobą. Odbyły się zabawy w ciuciubabkę, gra w szczura, przeciąganie liny oraz podchody. Okazało się, że gry i zabawy popularne wśród dziadków i rodziców naszych uczniów, nadal cieszą się popularnością i co najważniejsze wzbudzają wiele emocji i radości.

 

-Dzień Pluszowego Misia i Dzień Podmianki- 25 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Każdy uczeń miał przy sobie w tym dniu swoją ulubioną, pluszową przytulankę. Odbył się z tej okazji krótki apel. Uczniowie klasy V zapoznali swoich młodszych kolegów i koleżanki z historią powstania pluszowego misia. Wiąże się ona z Prezydentem Stanów Zjednoczonych Theodorem Rooseveltem, który uwielbiał polować na niedźwiedzie. Pewnego dnia postrzelił małego niedźwiadka. Prezydentowi zrobiło się żal rannego misia i puścił go wolno. Ta historia stała się inspiracją do stworzenia najpierw rysunków, a później maskotki o nazwie „Teddy”. Dzieci wysłuchały wierszyków o misiach w języku polskim oraz angielskim. Śpiewały także piosenki o Misiu Uszatku i Kubusiu Puchatku. Tegoroczne świętowanie miało niezwykłą oprawę. W tym dniu w szkole zorganizowano już po raz drugi Dzień Podmianki. Uczniowie mogli przebrać się za dowolną postać i w takim nietypowym stroju uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych. Pluszowe misie obecne na lekcjach oraz przebranie dawało uczniom przywilej: nauczyciel nie mógł takiej osoby odpytać. Na zakończenie wspólnej zabawy wszyscy pozowali do pamiątkowej fotografii. Oczywiście wspólnie z misiami…

-11 Listopada- Dziewięćdziesiątą siódmą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczczono w Szkole Podstawowej nr 11, uroczystą akademią.Tegoroczna inscenizacja, mająca na celu przypomnienie wszystkim najważniejszych wydarzeń związanych z odzyskaną wolnością, tradycyjnie rozpoczęła się od odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” oraz hymnu szkolnego. Uczniowie klasy IV, V recytowali patriotyczne wiersze, natomiast przedstawicielki Rady Samorządu Uczniowskiego prezentowały opisy wydarzeń historycznych, które doprowadziły do upadku Rzeczypospolitej i jej odrodzenia po 123 latach niewoli.11 listopada poczet sztandarowy (Dera Bartłomiej, Dominik Emilia, Przegendza Wiktoria) godnie reprezentował szkołę w uroczystych, miejskich obchodach odzyskania niepodległości. Uczniowie uczestniczyli w mszy św. w intencji Ojczyzny oraz złożyli kwiaty w miejscach pamięci.

-Śniadanie daje moc- „Śniadanie daje moc” to program edukacyjny promujący 12 zasad zdrowego odżywiania i poszerzający świadomość na temat bardzo ważnej roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. 9 listopada 2015 rw naszej szkole obchodzony był po raz pierwszy Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami przystąpili po raz pierwszy w tym roku do realizacji projektu „Śniadanie Daje Moc”. Dnia 6.11.2015r klasy IA,IB, II A oraz II B wraz z wychowawcami p. Natalią Łosin, p. Magdaleną Szendera, p. Małgorzatą Capała oraz p. Katarzyną Sromek wzięli udział w konkursie Dzień Zdrowego Śniadania, w ramach którego przygotowali smakowite i zdrowe śniadania. To dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy. Wszystkie klasy młodsze w naszej szkole zorganizowały w tym dniu wspólne śniadanie z produktów, które przyniosły tego dnia do szkoły: warzywa, owoce, wody mineralne, soki owocowe i warzywne, mleko, jogurty, sery, wędlinę, pieczywo pełnoziarniste, ciasteczka z otrębami. Do pomocy przy przygotowaniu posiłku przyłączyli się również rodzice, którzy przygotowali dzieciakom mnóstwo zdrowych produktów, za co im wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!!! Przed przygotowaniem śniadania, w klasach zwracano uwagę na higienę rąk, mówiono na temat estetycznego wyglądu stołu, na którym było komponowane jedzenie oraz omawiano, jakie zalety wynikają dla uczniów ze zdrowego odżywiania. Krojenie, smarowanie i układanie fantazyjnych stworków kanapkowych nie sprawiło żadnych trudności. Tak przygotowane zdrowe, świeże, ozdobne kanapki uczniowie zjadali z wielkim apetytem. Na deser zaś były pyszne jogurty, soczki, moc owoców z których wykonywane były: sałatki, surówki i szaszłyki. To właśnie takie śniadanie daje moc, zarówno do pracy, jak i do zabawy. Akcja ta dostarczyła dzieciom nie tylko większej wiedzy na temat znaczenia śniadań w diecie ucznia, ale również dużo wrażeń i pozytywnych emocji. Dzieci nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole. Była to także okazja do integracji klasy jako zespołu oraz lekcja kulturalnego i higienicznego spożywania posiłków. Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom dziękujemy za aktywne włączenie się do Dnia Zdrowego Śniadania.

- Projekt - Święto Pieczonego Ziemniaka

 

- Dzień Edukacji Narodowej  Uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 15 października.Już od rana dało się odczuć odświętny nastrój. Uczniowie wręczali kwiaty oraz składali życzenia nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi. O godzinie 11.00 nauczyciele pracujący w naszej szkole, zaproszeni goście oraz uczniowie zgromadzili się na korytarzu szkolnym, by obejrzeć krótki program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a także przedstawiły krótki reportaż pt. „Z życia naszej szkoły”. Na zakończenie odśpiewano uroczyście „Sto lat”.

 

- Trzydniowa wycieczka do Kotliny Kłodzkiej  Od 12 do 14 października uczniowie z klasy III, IV i VI uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Dzieci zwiedziły mnóstwo ciekawych i historycznych miejsc takich jak: Kopalnia Złota w miejscowości Złoty Stok, Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju, Kaplicę Czaszek w Czermnej oraz Twierdzę Srebrnogórską. Oprócz tego poznawały urokliwe zakątki Nysy, Paczkowa, Kudowy Zdroju, Lądka Zdroju. Na zakończenie zwiedziły Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej w Wambierzycach. Każdy dzień wypełniony był wieloma atrakcjami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które najlepiej pokazują jak wspaniale wszyscy się bawili.

 

- Święto Pierwszaka-  13 października uczniowie klas pierwszych z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 mieli swoją uroczystość – Święto Pierwszaka. Po ponad miesiącu nauki w szkole każdy pierwszoklasista musiał wykazać się zdobytą już wiedzą oraz wieloma umiejętnościami. Wychowawcy klas przygotowali sporo zadań, wszystkie oczywiście w formie zabawy, dlatego każdy uczesnik bawił się tego dnia doskonale. Dzieci z dumą mogły powiedzieć, że bardzo dużo już się nauczyły. W tym dniu nie zabrakło tańców, słodkości oraz upominków. Oby taki uśmiech gościł codziennie na twarzach każdego pierwszaka.

- Wycieczka klasy V do Krakowa

-Świętujemy Dzień Chłopaka-30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Z tej właśnie okazji wszyscy uczniowie szkoły uczestniczyli w krótkim apelu. Uczennice z klas IV i V składały swoim kolegom życzenia. Następnie zespół taneczny - dziewczyny z klasy VI, zatańczyły wspaniały taniec. Występy wzbudziły wśród zebranych głośne oklaski. Wszystkiego najlepszego Panowie!

- Zabawa edukacyjna "Bezpieczna droga do szkoły"-25 września dziewięcioosobowa reprezentacja klas II naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Capały i p. Katarzynay Sromek wzięła udział w zabawie edukacyjnej pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Impreza odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mysłowicach. Na zaproszenie do udziału w tej zabawie uczniowie zapracowali sobie jeszcze w klasie I, zdobywając III miejsce (Hania Frycz) oraz dwie nagrody pocieszenia (Szymon Gwiazda i Mateusz Sauer) w Regionalnym Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”. Trzyosobowa drużyna zmagała się z zadaniami sprawdzającymi wiedzę w zakresie bezpieczeństwa na drodze, natomiast sześcioosobowa drużyna sportowa dzielnie rywalizowała w zawodach sportowych. Zabawa i spotkanie ze Sznupkiem przyniosły wszystkim wiele radości. Wszyscy uczniowie – zawodnicy zostali nagrodzeni.

 

- Wycieczka do Nadleśnictwa w Katowicach (klasy starsze)-Lekcja przyrody wcale nie musi być nudna, zwłaszcza gdy zorganizowana jest w terenie. Uczniowie klas IV, V i VI wraz z wychowawcami i opiekunami udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Katowice. Dzieci zostały podzielone na dwie mniejsze grupy. Pierwsza podążała ścieżką edukacyjną. Uczniowie podziwiali ciekawe ekspozycje roślin. Największą atrakcją był pokazowy ul. Druga grupa udała się do Leśnej Sali Edukacyjnej. Tam czekał prawdziwy spektakl. Z wykorzystaniem dźwięków przyrody, gry świateł i muzyki podziwiano bogactwo zasobów przyrodniczych. Następnie grupy wymieniły się kolejnością zwiedzania. Każdy uczeń mógł spokojnie i bez pośpiechu obejrzeć interesujące go okazy. Wycieczka zakończyła się wspólną biesiadą przy ognisku i pieczeniem kiełbasek.

 

- Wyjazd do MDK na zajęcia "Kupuj odpowiedzialnie"- W środę 16 września klasa III i IV gościła w MDK w Mysłowicach. Celem wizyty były warsztaty pod hasłem "Kupuj odopwiedzialnie" prowadzone przez Katarzynę Kępską z Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródło". Podczas zajęć pani w miłej atmosferze prowadziła z dziećmi rozmowy, pogadanki i zabawy na temat zakupów. Dziei wymieniały między soba poglądy, opinie na temat zakupów. Pracowały indywidualnie i w grupach, rysowały, poznawały symbole i znaki znajdujące się na różnych towarach.