150-lecie SZKOŁY

Jubileusz 150-lecia szkoły

OBEJRZYJ FILM z obchodów 150-lecia szkoły

W przepiękne, słoneczne i bardzo ciepłe sobotnie przedpołudnie 9 czerwca 2018 r., rozpoczęliśmy uroczyste obchody Jubileuszu 150-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 11 im. św. Jadwigi  Królowej Polski.

Wymarsz orszaku Królowej Szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi, nauczycielami i uczniami oficjalnie zainaugurował świętowanie. Wszyscy udali się na mszę św., a następnie w kolorowym pochodzie z powrotem do szkoły, gdzie na boisku i w ogrodzie czekało mnóstwo atrakcji.

Po oficjalnym powitaniu odbyły się występy dzieci, które przedstawiły krótką scenkę z życia Patronki, św. Królowej Jadwigi. Następnie przybyli na uroczystość goście, a także dzieci z rodzicami, mogli oddać się samym przyjemnościom.  Na wszystkich czekały gorące i zimne napoje, przepyszne ciasta, żurek, bigos, kiełbaska z grilla. Natomiast dla spragnionych wrażeń ,nie tylko kulinarnych, lecz historyczno-rycerskich, goszczące u nas bractwo rycerskie przygotowało masę atrakcji. Godnym zapamiętania i niezwykle wzruszającym występem zaszczyciła nas Pani Natalia Skrycka, mezzosopranistka, absolwentka naszej szkoły, która swoim cudnym śpiewem poruszyła niejedno serce.

Mamy nadzieję, że dane nam będzie w tak podniosłej, pięknej, ale też rodzinnej i ciepłej atmosferze świętować kolejne jubileusze.