Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2023 r.

STRONA LOGOWANIA DO ELEKTRONICZNEGO SYSTEMU REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH (wybierz ZGŁOŚ KANDYDATURĘ)

Tam znajdziesz również:

- film przedstawiający proces rekrutacji i obsługę systemu (zakładka AKTUALNOŚCI),

- podręcznik dla kandydata jako pomoc w obsłudze systemu (zakładka POMOC),

- terminy rekrutacji,

- wyszukiwarkę szkół i oddziałów (zakładka OFERTA),

- informację, ile osób zgłosiło się już do twojej szkoły (zakładka STATYSTYKI CHĘTNYCH),

- druki oświadczeń, że kandydat jest osobą samotnie wychowywaną lub pochodzi z rodziny wielodzietnej (zakładka PLIKI DO POBRANIA).

KALENDARIUM POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO 2023 r.:

19 czerwca o godz. 15.00 mija pierwszy ważny termin rekrutacji - składanie wniosków (wydrukowanych z systemu) do szkoły pierwszego wyboru.

Następny ważny termin to 23 VI - 10 VII (do godz. 15.00). Uczniowie samodzielnie wprowadzają do systemu oceny ze świadectwa, ewentualne osiągnięcia wpisane na świadectwo, wolontariat wpisany na świadectwo, wyniki egzaminu.

Świadectwo uczniowie otrzymują 23 czerwca. Wyniki egzaminu będą opublikowane na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie na osobistych kontach uczniowskich. Uczniowie otrzymają w szkole loginy i hasła do swoich kont (to inne konta, niż te do wyboru szkoły średniej). Wyniki na kontach będą opublikowane 3 lipca o godz. 10.006 lipca (lub dzień później - data będzie dokładnie podana w późniejszym terminie) będzie można w szkole odebrać świadectwo z wynikami egzaminu w formie papierowej. Po to świadectwo przychodzi uczeń lub jego rodzic lub upoważniona przez rodzica osoba (z formalnym upoważnieniem).

Do 10 lipca do godz. 15.00 należy udać się do szkoły pierwszego wyboru z oryginałem (lub kopią otrzymaną ze szkoły) świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginałem świadectwa z wynikami egzaminu w celu potwierdzenia ocen, osiągnięć i wyników egzaminu wpisanych przez ucznia do systemu.

18 lipca szkoły ponadpodstawowe ogłaszają listy przyjętych uczniów (wywieszają je w formie papierowej). Ponadto na koncie ucznia w systemie rekrutacji pojawi się informacja, do której z wybranych szkół uczeń został przyjęty. Jeżeli ktoś nie dostanie się do żadnej z wybranych szkół, na tym samym koncie pojawi się informacja o wolnych miejscach.

Od 18 do 25 lipca (do godz. 15.00) należy potwierdzić wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostało się przyjętym, poprzez złożenie w tej szkole oryginału świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczenia o wynikach egzaminu (dodatkowo technika i szkoły branżowe wymagają zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania wybranego zawodu).

TERMINY (dokument z Kuratorium Oświaty) POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NA ROK SZK. 2023/24 (zobacz)

MYSŁOWICKIE SZKOŁY PONADPODSTAWOWE - PREZENTACJA - rok szk. 2022/23  (zobacz)

System edukacji w Polsce: